Британські банки через Brexit можуть втратити майже 2 трильйони євро

Середа, 8 лютого 2017, 09:14

Економіка Великобританії втратить до 30 тис. робочих місць у фінансовому секторі в результаті Brexit.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дані аналітичного центру Bruegel (Брюссель).

З них 10 тис. місць стосуються безпосередньо фінансового сектора, ще 20 тис. — бухгалтерії, консалтингу, аудиту та юристів, пише RNS.

Крім цього, клієнти британських банків можуть вивести з країни активи на суму до 1,8 трлн євро. Пальму першості серед фінансових центрів ЄС, на думку Bruegel, замість Лондона підхопить Франкфурт, у виграші також виявляться Париж, Амстердам і Дублін.

Разом з тим дослідники попереджають, що виведення активів з Великобританії загрожує імпортом ризику.

На їхню думку, географічний розкид фінансових центрів і різниця в національному регулюванні без посилення регулювання банків можуть призвести до повноцінної фінансовій кризи.

Ці ризики, стверджують в Bruegel, можна рівномірно розподілити у разі впровадження єдиного підходу до інвестиційного банкінгу всередині ЄС замість використання 27 національних систем, кожна з яких може почати "нормативну гонку на дно" з метою послабити регулювання і залучити максимум коштів, що виводяться з Великобританії.

"Вихід Великобританії з ЄС пов'язаний з ризиками для забезпечення цілісності та стабільності ринку... Без Великобританії 27 країнам ЄС слід якомога швидше модернізувати свої норми для забезпечення цілісності ринку і фінансової стабільності", — йдеться в доповіді.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!