НБУ готовий продати 100 мільйонів доларів для порятунку гривні

Четвер, 29 грудня 2016, 12:43

Національний банк оголосив про проведення аукціону з продажу іноземної валюти, щоб запобігти надмірним коливанням курсу гривні.

Про це заявив заступник голови Національного банку Олег Чурій, передає прес-служба регулятора.

За його словами, обсяг аукціону - до 100 млн доларів.

"Як і раніше, Національний банк готовий виходити на ринок з валютними інтервенціями для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, викликаних тимчасовими чинниками, та має достатньо інструментів для цього", - сказав Чурій.

Заступник голови НБУ заявив, що обсяг міжнародних резервів становить близько 15,6 млрд доларів.

"Цього достатньо і для продажу валюти під час інтервенцій, і для виконання зобов’язань Уряду та НБУ, а також ця сума відповідає зобов’язанням Національного банку перед Міжнародним валютним фондом в рамках програми розширеного фінансування EFF", - сказав Чурій.

Він також наголосив, що протягом поточного тижня Національний банк вже провів два аукціони з продажу іноземної валюти, під час яких задовільнив заявки учасників на загальну суму 144 млн доларів.

29 грудня котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку станом на 10:30 встановилися на рівні 27-27,2 гривень за долар.

Національний банк на 29 грудня знизив офіційний курс гривні на 24 копійки та встановив його на рівні 26,89 гривні за долар.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"