Аваков заявив, що не подаватиме е-декларацій до сертифікації системи

Вівторок, 16 серпня 2016, 20:44

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не має наміру подавати електронну декларацію доходів до отримання системою декларацій сертифіката.

Про це він сказав "Українським новинам".

"Подам ближче до кінця 60-денного терміну, щоб уже все працювало як треба: з внесеними корегуваннями за зауваженнями і виданим сертифікатом. У мене з цим проблем немає", - сказав він.

Міністр шкодує, що система електронного декларування стартує з проблемами, однак сподівається, що всі складності будуть вирішені.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко також заявив, що не має наміру подавати електронну декларацію доходів до отримання системою декларацій сертифіката.

"Я особисто, як людина, що була одним зі співавторів закону "Про запобігання корупції", не буду подавати електронну декларацію до того моменту, поки не будуть вирішені всі технічні питання й система не отримає відповідний сертифікат", - написав він на Facebook.

Як повідомлялося, опівночі 15 липня сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Водночас, через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ в суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

У Євросоюзі заявили, що система електронних декларацій має отримати сертифікацію, адже це головна умова, за якої вона допоможе у боротьбі з корупцією.

Детальніше про ситуацію, що склалася - в статті "Хто зірвав електронне декларування статків: хронологія та документи".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!