За сім місяців ДФС відшкодувала 48,2 мільярда ПДВ

П'ятниця, 12 серпня 2016, 13:18

Протягом січня-липня поточного року платникам податків відшкодовано 48,2 мільярда гривень податку на додану вартість.

Про це повідомив директор департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Олексій Лишенко, передає прес-служба відомства.

За його словами, це на 44,1%, або на 14,7 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. У липні цього року суб’єкти господарської діяльності отримали 12,2 млрд грн відшкодованого податку.

"Збільшення обсягів відшкодування ПДВ пов’язано із значним зростанням надходжень податку до Державного бюджету України, у тому числі завдяки запровадженню системи електронного адміністрування ПДВ та збільшенню заявки на відшкодування ПДВ. Відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості, у першу чергу, сум, задекларованих платниками у поточному році", – зазначив Лишенко.

За його словами, ДФС скоротила суму залишків невідшкодованого ПДВ, задекларованого у минулих роках майже на 12 млрд грн.

"У поточному році збільшились на 2,1 млрд грн середньомісячні обсяги відшкодування податку порівняно з аналогічним періодом минулого року (6,9 млрд грн у 2016 проти 4,8 млрд грн у 2015)", – наголосив він.

Незважаючи на зростання у 2016 році середньомісячного обсягу задекларованих до відшкодування сум ПДВ на 1,4 млрд грн порівняно з аналогічним періодом 2015 року, залишки невідшкодованих сум ПДВ скорочуються.

Так, в середньому за місяць у 2015 році в ДФС отримували 5,8 млрд грн заявок, а в 2016 році – 7,2 млрд грн. Порівняно з даними на 1 серпня 2015 року залишок невідшкодованого ПДВ на 1 серпня поточного року  зменшено на 4,2 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!