В Раді зареєстровано законопроект щодо земельної децентралізації

П'ятниця, 1 квітня 2016, 18:06

В Верховній Раді зареєстровано законопроект №4355, яким землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів пропонується передати із державної власності в комунальну власність територіальних громад.

Про це повідомила прес-служба народного депутата Олега Кулініча, який є автором законопроекту.

Законопроектом пропонується передати сільським, селищним, міським радам повноваження з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів в якості делегованих повноважень (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення й інших, які мають важливе значення для держави).

Повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель автори законопроекту пропонують передати Держгеокадастру, та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

"Вважаємо, що розділення функцій контролю між Держгеокадастром та органами місцевої влади буде оптимальним рішенням, яке допоможе уникнути узурпації повноважень", - сказав Кулініч.

"Крім того, логічно, щоб контроль за використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення, дотриманням строків своєчасного повернення ділянок їхнім власникам та боротьбою з їх самовільним захопленням здійснювався на місцях", - додав депутат.

Законопроектом також пропонується надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності і визначити порядок встановлення меж територіальних громад при виникненні невизначеності або спору з приводу таких меж.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!