"Енергоатом" оскаржує рішення суду про стягнення з компанії 4,2 мільярда

Понеділок, 19 жовтня 2015, 15:02

НАЕК "Енергоатом" подала апеляційну скаргу на судове рішення про стягнення Центральним офісом з обслуговування великих платників ДФС з компанії 4,2 млрд гривень частини штучно нарахованого прибутку за 2014 рік.

Про це йдеться у повідомленні "Енергоатому".

У компанії наголосили, що "таке рішення у вересні ухвалив Окружний адміністративний суд міста Києва всупереч нормам чинного законодавства".

Як зазначається, фіскальний орган вимагає сплатити за 2014 рік частину чистого прибутку (4,2 млрд гривень) Енергоатома за той період, в якому компанія отримала збиток - 6,5 млрд гривень.

"Цю суму було нараховано згідно з постановою Кабінету міністрів від 24 грудня 2014 року №710, яка не відповідає Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" в частині запровадження нового порядку обчислення чистого прибутку лише для окремої групи господарюючих суб’єктів", - йдеться у повідомленні.

Більш того, вказана постанова суперечить гарантійним угодам уряду України за кредитними угодами Енергоатома з ЄБРР та Євратомом на загальну суму 600 млн євро та 58 статті Конституції України.

"Відтак після набуття чинності постанови №710 Енергоатом звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом про визнання її незаконною та нечинною. Провадження за цим позовом триває", - повідомляє прес-служба.

Представники Енергоатома повідомили в рамках судових засідань з оскарження постанови, що додаткове фіскальне навантаження у 4,2 млрд гриевнь призведе до початку процедури банкрутства компанії, що у свою чергу створить дефіцит коштів на підтримку експлуатації та забезпечення безпеки АЕС.

"У підсумку під загрозу буде поставлено проходження атомною енергетикою, яка наразі виробляє понад 60% електроенергії в країні, поточного осінньо-зимового сезону на необхідному для національної економіки рівні", - заявила у компанії.

"Компанія сподівається, що відверто ангажоване рішення Окружного адмінсуду Києва за позовом ДФС буде скасовано Київським апеляційним адміністративним судом, як таке, що суперечить чинному законодавству та ставить під загрозу енергетичну безпеку України", - наголосили у прес-службі.

Як повідомлялося, Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав НАЕК "Енергоатом" виплатити 4,238 мільярда гривень Центральному офісу з обслуговування великих платників.

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України.

Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!