МінАПК хоче забрати у росіян Слов'янські солеварні

Четвер, 1 жовтня 2015, 15:37

Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціює повернення Слов’янського солевиварювального комбінату до державної сфери управління.

Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Як зазначається, ще на початку 90-х років Донецьке регіональне відділення Фонду держмайна передало в оренду цілісний майновий комплекс комбінату, а згодом і окремі майнові комплекси - солевиварювальні заводи №1 і №2.

"Останній з них передано російському ТОВ "Слов’янська солевидобувна компанія" на період до 2033 року. В результаті неефективної оренди та відсутності контролю з боку Фонду держмайна, великі підприємства виведені з державного управління",- йдеться у повідомленні.

"Наприклад, завод №1 фактично припинив функціонувати, його майно втрачено. Регіональне відділення Фонду держмайна не вжило жодних заходів, щоби повернути підприємство до управління Мінагрополітики. Більше того, залишки цього майна до сьогодні передаються в оренду різним суб’єктам", - повідомили в Департаменті з управління державною власністю.

Ситуація склалась попри те, що згідно з законодавством комбінат входить до переліку стратегічних та заборонених до приватизації компаній.

Виключення ДП з цього переліку в рамках урядової програми з роздержавлення може створити серйозну загрозу приватизації заводів на користь держави-агресора.

Аби унеможливити такі ризики Мінагрополітики ініціювало перегляд оренди заводів вказаною російською компанією. Відповідні звернення вже направлені до правоохоронних органів та Фонду держмайна, зазначили в міністерстві.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!