Казахстанський тенге повернувся до падіння

Середа, 26 серпня 2015, 13:21

Середньозважений курс тенге на ранковій торговельній сесії в середу на Казахстанській фондовій біржі (KASE) становив 243,99 тенге за долар у порівнянні з 230,11 тенге за долар (зниження на 5,7%) у вівторок.

Про це свідчать дані біржі, пише Прайм.

Обсяг торгів у середу становив 57,1 мільйона доларів в порівнянні з 144,8 мільйона доларів у вівторок.

У вівторок національна валюта Казахстану ослабла до долара більш ніж на 5%.

"Вчора ставки на грошовому ринку знизилися, оскільки зміцнився курс тенге (на тлі податкового тижня) в попередній день підігрівав спекулятивний попит на тенгову ліквідність", - відзначає аналітик компанії HalykFinance Бахитжан Хощанов.

Як повідомлялося, в понеділок курс казахстанської національної валюти несподівано зміцнився більш ніж на 13% (курс долара до валюти Казахстану знизився на 33,86 тенге), незважаючи на несприятливі новини зі світових фондових ринків і зниження ціни на нафту.

20 серпня Казахстан приступив до реалізації нової грошово-кредитної політики, заснованої на вільно плаваючому курсі тенге, і скасував валютний коридор.

На цій новині біржовий курс казахстанської нацвалюти впав до 255,26 тенге за долар, обвалившись на 26% за добу.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що альтернативи не було: вільне курсоутворення дозволить відновити конкурентоспроможність економіки країни і зберегти резерви.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!