Японська фармацевтична компанія заявляє про "наїзди" МВС і СБУ

Середа, 10 червня 2015, 14:45

СБУ і МВС проводять обшук в офісі "дочки" японської фармацевтичної компанії "Такеда Україна".

Про це "Економічній правді" повідомив колишній гендиректор компанії Євген Заїка.

За його словами, в офіс компанії увірвалося близько десяти представників МВС та СБУ. На даний момент вони проводять обшук та вилучають сервера.

Як повідомив Заїка, компанію звинувачують у порушеннях при реєстрації лікарського препарату "Актовегін" з метою ухилення від виплати податків і митних зборів.

"Ми працюємо в Україні вже понад 20 років. Є такий препарат - "Актовегін". Препарат №1 з продажу вже багато років. Застосовується для лікування інсульту та його наслідків. Це внутрішньовенні ін'єкції, є і драже", - пояснює екс-гендиректор "Такеда Україна".

"Цей препарат не дає спокою вже багато років всім контролюючим органам, так як ми нічого нікому не платимо. А препарат добре продається. Нас звинувачують у тому, що компанія "Такеда" увійшла в змову з МОЗ та зареєструвала цей препарат як ліки, а він нібито є біологічно активною добавкою (БАД). Хоча БАДів внутрішньовенних не буває", - підкреслює він.

Екс-гендиректор зазначив, що "Актовегін" ще в Радянському союзі - в 1979 році - був зареєстрований як ліки.

"Тепер же вони кажуть, що ми сфальсифікували дані і насправді це БАД. І тим самим, ми не сплатили ПДВ і мито. Так як ліки продається зі ставкою ПДВ 10%, а БАДи - 20%. І мито на ліки 5%, а на БАДи - 7%", - пояснив він.

За словами Заїки, за цими звинуваченнями до них в офіс увірвалася СБУ і міліція з ордерами на обшук.

"З великими складнощами нам вдалося добитися, щоб в приміщення допустили двох наших адвокатів. Те ж саме зараз відбувається на українському заводі в Сумах "Кусум Фарм", де "Актовегін" упаковується", - додає він.

Колишній менеджер "Такеда Україна" також повідомив, що в компанії знали про те, що готують правоохоронні органи.

"Як відомо, Петро Порошенко їде 28 червня в Японію. Можливо, це зроблено спеціально, щоб йому насолити перед його візитом. У будь-якому випадку скандал буде гучний. Швидше за все, це робиться, щоб "покошмарити" бізнес, забрати сервера, а потім вимагати гроші для вирішення проблеми. Нам це дуже добре все знайоме", - зазначив він.

Заїка також повідомив, що напередодні компанія направила звернення до прем'єр-міністра, президента, омбудсменау і в два посольства з інформацією про сформовану ситуацію і про те, що найближчим часом готується наїзд.

"Такеда Україна" (до 2011 року, "Нікомед Україна") - фармацевтична компанія, що входить до складу Takeda Pharmaceutical Company Limited ("Такеда").

Компанія працює в більш ніж 70 країнах світу, в Японії, США, Європі, Латинській Америці, Африці, на Близькому Сході та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

 
 

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!