Коломойський намагається заблокувати проведення аукціону з продажу нафти

Понеділок, 26 січня 2015, 20:58

Станом на 26 січня до аукціонного комітету з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу від ПАТ "Укрнафта" не надходило заявок на проведення аукціону.

Про це йдеться у повідомленні НАК "Нафтогаз-України".

"Натомість, в понеділок від "Укрнафти" до Аукціонного Комітету надійшов лист з проханням визначити стартову ціну на нафту на біржовий аукціон, який запланований на 31 січня", - повідомляє прес-служба.

Як зазначається, 23 січня Аукціонний Комітет звернувся до Державної Фіскальної Служби з проханням надати інформацію для визначення стартової ціни на нафту сиру та газовий конденсат. Але ні Міненерговугілля, ні Аукціонний комітет відповіді на цей лист від ДФС не отримали.

Таким чином, Аукціонний комітет не має можливості розрахувати стартову ціну на нафту та газовий конденсат.

Крім того, в понеділок на сайті КМУ було оприлюднено Постанову №16 "Про внесення змін до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу".

"Постанова передбачає виключення перевідного коефіцієнту 0,85 при визначенні стартової ціни. Але Постанова набирає чинності з моменту її офіційного оприлюднення в газеті "Урядовий кур’єр", черговий випуск якої заплановано на 27 січня", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з метою недопущення порушень законодавства Аукціонний комітет на сьогоднішньому засіданні вирішив:

1) Оголосити перерву до 11:00 27 січня для визначення справедливої стартової ціни на енергоресурси.

2) Письмово звернутися до ПАТ "Укрнафта" та інших нафтогазовидобувних підприємств про перенесення терміну подання заявок на участь в аукціоні до 27 січня.

3) Терміново звернутися до ДФС щодо надання інформації про обсяги та митну вартість імпортованої нафти.

Нагадаємо, що відповідно до рішення засідання Аукціонного Комітету від 23 січня 2015 року заявки на проведення аукціону 31 січня поточного року мали бути поданими до 26 січня.

Як повідомлялося, 22 січня 2015 року було сформовано склад аукціонного комітету з продажу нафти, конденсату і скрапленого газу.

До нього увійшли по три представники від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а також чотири представники від НАК "Нафтогаз-України".

Нагадаємо, проведення аукціонів з продажу нафти нинішнього року спочатку стримувалося дискусією між "Укрнафтою", менеджмент якої контролюють міноритарні приватні акціонери, пов'язані з акціонерами ПриватБанку (Дніпропетровськ), і Міненерговугілля щодо біржі.

Це питання було розв’язано після ухвалення Кабінетом міністрів 16 жовтня 2014 року постанови про порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату та скрапленого газу на заміну прийнятому в жовтні 2011 року.

У новому документі уряд зберіг прив'язку встановлення стартової ціни української нафти і газоконденсату до митної вартості нафти сорту Urals за даними Державної фіскальної служби за 15 днів, що передують даті реєстрації заявок на проведення аукціону.

Однак було також збережено понижуючий коефіцієнт 0,85 при визначенні стартової ціни в разі відсутності поставок у країну нафти Urals трубопровідним транспортом, надходження нафти Azeri чи інших сортів легкої нафти Каспійського регіону.

Згідно з порядком, у такому разі на цей коефіцієнт множилося середнє значення ціни контрактів з продажу нафти сорту Brent (за даними Crude Oil Marketwire агентства Platts).

З того часу відбулися два аукціони: наприкінці жовтня і в середині грудня, на яких "Укрнафта" продала свій ресурс за стартовою ціною відповідно майже на 4 млрд гривень і на 2,6 млрд гривень.

НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку (Дніпропетровськ), - близько 42% акцій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!