Обшук на елеваторах Харківської області заблокував роботу 100 підприємств

П'ятниця, 31 жовтня 2014, 20:37

Починаючи з 17 жовтня, у зв’язку з проведенням обшуку, прокуратурою Харківської області було заблоковане відвантаження зерна з трьох елеваторів - Савинського, Білоколодязького та Харківського комбінату хлібопродуктів.

Про це повідомляє асоціація "Український клуб аграрного бізнесу".

Таким чином, протягом двох тижнів робота більше 100 підприємств регіону, що зберігають сільськогосподарські культури на даних елеваторах, була призупинена, а зерно - арештоване і тимчасово вилучене.

"Такі дії прокуратури обурюють сільгоспвиробників, адже не лише завдають збитків підприємствам і перешкоджають розвитку аграрного бізнесу в регіоні, а й підривають імідж нашої держави як надійного експортного партнера, зриваючи строки поставок зернових культур", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на даний момент робота елеваторів підприємств розблокована, але низка власників зерна не змогли вчасно виконати свої зобов’язання.

"На жаль, в умовах офіційно запровадженого мораторію на перевірку господарюючих суб’єктів контролюючими органами, все частішими стають прецеденти, коли інструментом державного тиску на бізнес є силові інстанції", - сказав генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.

За його словами, виконання ними функцій здійснюється у спосіб, що блокує господарську діяльність компаній, зокрема, через накладення заборони на відчуження наявних активів, у даному випадку, зерна.

"Зрозуміло, що бізнес у такому випадку має мінімальні шанси на наступне відшкодування збитків, спричинених зупинкою діяльності. На нашу думку, всі подібні прецеденти  мають стати предметом детального розгляду для керівництва правоохоронних органів із обов’язковими кадровими висновками щодо посадових осіб, "завдяки" яким блокується робота підприємств і компаній", - додав Лапа.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!