Кабмін затвердив порядок сплати пенсійного збору при купівлі валюти

Четвер, 3 липня 2014, 12:12

Кабінет міністрів своїм рішенням затвердив порядок сплати 0,5% пенсійного збору при купівлі іноземної валюти в готівковій або безготівковій формі.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства соцполітики, передає "УНІАН".

Як підкреслили в Мінсоцполітики, рішенням уряду, сума збору нараховуватиметься і утримуватиметься банком одночасно з проведенням операції з купівлі валюти і перераховуватиметься на рахунки Пенсійного фонду протягом доби.

При цьому до 20 числа кожного місяця банки подаватимуть звіт про нарахування і сплату пенсійного збору. 

Згідно з повідомленням, одержані кошти направлятимуть на покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який у 2014 році затверджений у розмірі порядку 18 млрд гривень. 

Як повідомлялося, стягнення обов'язкового пенсійного збору при операціях з купівлі валюти в готівковій і безготівковій формі за ставкою 0,5% від об'єкту оподаткування було відновлено в Україні в квітні поточного року.

Ця норма обумовлюється в прийнятому Радою законі про запобігання фінансовій катастрофі і створення умов для подальшого економічного зростання України. 

Збір з безготівкових валютних операцій в Україні було запроваджено в 1998 році як тимчасовий захід.

До 2006 року його ставка становила 1,5%, потім скоротилася до 1,3%, у 2007 р. - до 1%, у 2008 р. - до 0,5%, а в 2009 р. - до 0,2%.

У січні 2011 року Рада прийняла закон про скасування пенсійного збору з операцій з іноземною валютою.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!