Яценюк підтвердив намір Кабміну судитися з "Газпромом"

П'ятниця, 6 червня 2014, 16:49

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підтвердив намір уряду судитися з "Газпромом", якщо Росія не піде на поступки в питанні ціни на блакитне паливо.

"Ми очікуємо остаточного рішення сусідів, бо партнерами їх навряд чи можна назвати. Верховну Раду буде поінформовано про остаточні результати, про ціну та умови контракту, якщо такий контракт буде підписаний. Якщо ж ні - доля наших двосторонніх відносин буде вирішуватися в суді", - заявив глава уряду.

Також він нагадав, що Україна за останні два місяці накопичила в підземних сховищах понад 12 млрд кубометрів газу і збільшить цей обсяг до понад 13 млрд кубометрів до кінця червня.

"За останні два місяці в українських газових сховищах уже накопичено понад 12 млрд кубометрів газу, і я думаю, що ми завершимо цей місяць цифрою вище 13 млрд кубометрів газу", - заявив Яценюк.

"Звичайно, цього не вистачає, щоб пережити зиму, але цього вистачає для того, щоб обігріти український народ", - додав він.

За словами прем'єра, уряд продовжує роботу над диверсифікацією поставок газу. Зокрема, йдеться про підписаний нещодавно договір про реверс газу зі Словаччини, який поки що може забезпечувати надходження 500 млн кубометрів реверсного газу з Польщі, Угорщини та Словаччини щомісяця, зазначив Яценюк.

Як повідомлялося, "Газпром" із квітня вирішив скасувати всі пільги на поставку газу Україні, пояснивши це тим, що український партнер не виконує досягнуті домовленості щодо погашення заборгованості за поставки газу.

У результаті цього ціна на російський газ з квітня 2014 року збільшилася до 485 доларів за тисячу кубометрів з 268,5 долара у першому кварталі цього року.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!