Дотації збиткових шахт Донбасу становлять 34 мільярди гривень

Вівторок, 3 червня 2014, 13:13

Бюджетні дотації державних вугільних підприємств Донецької і Луганської областей з урахуванням покриття збитків шахт і виплати зарплати шахтарям на 2014 рік становлять 34 млрд гривень.

Про це заявив під час виступу в парламенті прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає "УНІАН".

"Загальний обсяг дотацій на Донецьку та Луганську область становить 34 мільярди гривень. Це те, що бюджет виділяє на фінансування вугільної галузі, і те, що робить центральний бюджет для того, щоб дати їм (шахтарям) роботу і не вигнати їх на вулицю", - заявив Яценюк.

Він підкреслив, що сьогодні уряд платить за кожну тонну вугілля, видобуту на держшахтах, у середньому 1,5 тисяч гривень, при тому, що комерційна вартість вугілля досягає 600 гривень за тонну.

"Ми дотуємо 180 тисяч осіб, які працюють у надважких умовах, у першу чергу, в Луганській і Донецькій областях. По 900 гривень за тонну вугілля", - підкреслив прем'єр-міністр.

Як повідомлялося, наприкінці травня перший заступник голови Міненерговугілля Юрій Зюков повідомив про плани міністерства за 5 років зробити державні вугільні підприємства прибутковими, тоді як цього року на покриття їх збитків планується витратити близько 12,2 мільярда гривень.

За його словами, це стане можливим завдяки обов'язковому продажу вугілля, видобутого на держшахтах, через держпідприємство "Вугілля України", тоді як у 1-му кварталі цього року й раніше воно реалізовувалося через посередників і внаслідок цього збитки вугільних підприємств лише зростали.

Державні вугільні шахти за січень-квітень 2014 року збільшили збитки від випуску товарної продукції, без урахування держпідтримки, на 2,1% - до 4,86 мільярда гривень. Для покриття цих збитків із державного бюджету надійшло 4,308 мільярда гривень.

Державні шахти за 2013 рік збільшили збитки від випуску товарної продукції на 27% - до 15,128 мільярда гривень порівняно з 11,955 мільярда гривень збитків за 2012 рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!