ФДМ планує продати ОПЗ, "Турбоатом", "Азовмаш" і "Сумихімпром"

Понеділок, 20 січня 2014, 20:37

Фонд державного майна України у 2014 році планує продати ПАТ "Одеський припортовий завод", ВАТ "Турбоатом", ПАТ "Азовмаш" і ПАТ "Сумихімпром".

Відповідні підприємства внесені до переліку з 137 об'єктів груп "В" і "Г", запланованих до продажу в 2014 році, який Фонд затвердив своїм наказом в понеділок.

У той же час ФДМ уточнює, що для приватизації ОПЗ, "Турбоатому" та "Азовмаша" необхідно прийняття відповідного рішення кабінету міністрів. Крім того "​​Турбоатому" необхідно привести свою діяльність у відповідність до вимог закону про АТ.

У переліку також залишилися у держави блокпакети по 25% енергогенеруючих компаній, "Київенерго" і облгазів, рішення про приватизацію яких ще повинен прийняти Кабмін, залишки акцій енергопостачальних компаній та пакети ряду інших менш привабливих об'єктів.

Уряд запланував у держбюджеті-2014 зростання фінансування за рахунок приватизації до 17 млрд гривень, а Бюджетний комітет запропонував збільшити їх ще на 1,2 млрд гривень.

Прем'єр-міністр Микола Азаров протокольним дорученням за підсумками проведеноъ 18 листопада 2013 року наради доручив чотирьом міністерствам передати для приватизації Фонду держмайна в кінці 2013 року - першій половині 2014 року об'єкти загальною вартістю 19-20 млрд гривень.

Зокрема, Мінпромполітики має забезпечити передачу власності на приватизацію в обсязі 7-8 млрд гривень, Мінагропрод - 2 млрд гривень, Міненерговугілля - 8 млрд гривень, Мінінфраструктури - 2 млрд гривень.

Надходження від приватизації в 2013 році становили 1,48 млрд гривень при початковому плані 10,9 млрд гривень, при цьому основний обсяг забезпечив продаж акцій "Донбасенерго". У грудні уряд знизив план до 1,45 млрд гривень, замінивши недонадходження держпозики.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!