Українська кондитерка знову "зависла" на кордоні з РФ

Вівторок, 27 серпня 2013, 20:18

Асоціація "Укркондпром" заявляє про проблеми з розмитненням товарів, що потрапляють під кваліфікацію у списках митних груп №17, 18, 19 (цукор, какао та продукти з нього, кондитерські вироби).

Про це повідомив голова асоціації Олександр Балдинюк на нараді парламентського комітету з питань економічної політики, передає "Інтерфакс-Україна".

"Хоча існує певний прогрес, але ситуація залишається непростою: всі три групи, згідно з товарною номенклатурою, за №17, 08, 19, - це всі види товарів, які ми виробляємо та експортуємо в Росію і які перебувають у списках ризику. І нині ми маємо певні проблеми розмитнення наших вантажів у РФ", - сказав Балдинюк.

Він наголосив, що ситуація доволі неоднорідна: підприємства, які мають складські приміщення на території Росії, зазнають одних витрат, українські підприємства, у яких таких приміщень немає, - інших.

Крім того, за словами Балдинюка, підприємства, що працюють на умовах контрактів, які передбачають, що витрат зазнають контрагенти в Росії, фактично призупинили відвантаження своєї продукції ще з 14 липня.

"Ці підприємства зазначають, що російський імпортер припинив закупівлю наших товарів фактично повністю. Зокрема, такі підприємства з 14 липня практично не здійснювали поставок своїх товарів. І тільки 27 серпня на митницю пішли деякі вантажі. Ми ще не можемо сказати, чи застосують до них звичайний метод за процедурою розмитнення", - сказав голова асоціації.

Як повідомлялося 15 серпня з посиланням на Балдинюка, складнощів із поставками продукції на ринок Росії зазнають і найбільші українські виробники кондитерських виробів.

За його словами, у більшості експортерів виникли труднощі з митним оформленням товарів.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.