Fitch підтвердило рейтинг Києва зі стабільним прогнозом

Четвер, 18 липня 2013, 20:26

Міжнародне рейтингове агентство Fitch у четвер підтвердило довгострокові рейтинги Києва в іноземній і національній валюті на рівні "B-" зі стабільним прогнозом по рейтингу.

Про це йдеться в повідомленні агентства, передає "Прайм".

Як повідомляється, агентство також підтвердило короткостроковий рейтинг в іноземній валюті столиці України на рівні "B", а також рейтинг Києва за національною шкалою на рівні "BBB + (ukr)" зі стабільним прогнозом.

"Підтвердження рейтингів Києва відображає його столичний статус, а також неявну підтримку з боку центрального уряду, задовільні показники виконання бюджету і борг", - йдеться в релізі.

Рейтинги Києва враховують також ризики рефінансування, що виникають через погашення облігацій міста в 2014 році.

Вказується, що економіка міста добре диверсифікована, у ній переважає сфера послуг. За даними агентства, внесок Києва у ВВП України в 2012 році склав 18%.

Соціально-економічний профіль міста дозволяє йому зберігати показники добробуту на більш високому рівні, ніж в середньому по країні.

Аналітики агентства відзначають, що політичне й економічне значення Києва грає на користь бюджету міста і обмежує ризики в поганій економічній обстановці.

Fitch вважає, що рівень прямого ризику міста в 2013 році збільшиться до 60% від його поточних доходів, а в 2014-2015 році цей рівень стабілізується. Також очікується, що прийнятні бюджетні показники міста збережуться.

Стабільно високі показники виконання бюджету, а також зниження рівня ризику рефінансування позитивно вплинуть на рейтинг міста.

Збільшення рівня боргу, ризиків рефінансування та рівня прямого ризику вище 70% від поточних доходів може призвести до зниження рейтингів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!