Інвестпривабливість України є найгіршою за 4 роки - ЄБА

П'ятниця, 12 квітня 2013, 15:34

Індекс інвестиційної привабливості України в 1 кварталі 2013 року не змінився і становить 2,12 бала з 5 можливих, і цей показник є найгіршим за останні чотири роки.

Про це заявив віце-президент Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), голова правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимир Лавренчук, передає УНІАН.

За його словами, дослідження привабливості бізнес-клімату в Україні проводиться ЄБА з 2008 року за участю топ-менеджерів компаній асоціації.

Згідно із результатами останнього дослідження, стан інвестиційного клімату в Україні залишається стабільно несприятливим.

Як приклад Лавренчук навів банківську систему, яка демонструє стійкий відплив іноземного капіталу.

"Увага урядів європейських країн до проблем банківської системи свідчить про її значущість. В Україні я б мріяв про таку зацікавленість уряду", - сказав банкір.

Він також повідомив, що на даний час банківська система капіталізована на достатньому рівні, і показник адекватності капіталу становить більш як 16%, що свідчить про достатній запас "міцності".

"Загроза для банківського сектору України полягає в тому, що зараз банки не виконують свою основну функцію і не є важелем для підтримки економічного розвитку. До кризи зростання кредитування становило близько 70%, після - всього 2%, тобто практично нульове, а також існують труднощі з врегулюванням проблемної заборгованості", - зазначив банкір.

Як повідомлялося, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов згоден з тим, що у України низька інвестпривабливість.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!