Євро втрачає позиції на світових ринках

Четвер, 28 березня 2013, 08:44

Європейська валюта стрімко втрачає позиції на світових ринках - курс євро знизився майже на 1% до рівня 1,277 долар.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Згідно із повідомленням, 27 березня курс євровалюти до американського долара на світових ринках знизився майже на 1%, опустившись нижче рівня в 1,28 долара вперше з листопада минулого року. Курс євро до долара США впав до 1,277 долара в порівнянні з 1,2857 долара напередодні.

У цьому році максимальне значення курсу євро становило 1,3711 доллар. Щодо фунта стерлінгів валюта єврозони подешевшала на 0,5%, до 0,844 євроза фунт - мінімального значення з 11 лютого.

Реклама:

Згідно із валютним "індикатором", 27 березня вартість євро на міжбанківському ринку досягла в Україні мінімуму більш ніж за півроку - 10,42-10,455 гривень за євро. Останній раз настільки низька ціна була зафіксована ще 12 вересня (10,423-10,455 гривень). З 22 березня євровалюта подешевшала в Україні майже на 10 коп. Готівковий ринок не встиг відреагувати на це: вчора банки купували євро в середньому по 10,4 гривень, а продавали - по 10,553 гривень, пише видання.

З 17 березня основним "подразником" для інвесторів продовжують залишатися події, що відбуваються на Кіпрі.

Як пише газета, підсилюють нервозність інвесторів побоювання того, що до аналогічних заходів можуть вдатися єврочиновники при вирішенні проблем і в інших країнах. Можливість такого кроку раніше не виключав глава єврогрупи Йерун Дейсселблум.

За його словами, програма порятунку, погоджена урядом Кіпру і кредиторами, є новим шаблоном вирішення проблем банківського сектора єврозони і інших країн.

"Аналогічно можуть піти чиновники Португалії, Іспанії, Італії або Греції. Рейтингові агентства вже не виключають можливість зниження кредитного рейтингу Італії найближчим часом", - говорить начальник аналітичного відділу інформаційно-аналітичного центру Trends&Markets Андрій Шеверев.

Такі заяви не сприяють стабілізації на борговому ринку. В ході торгів прибутковість десятирічних облігацій Греції вперше з грудня піднімалася вище 13%. Прибутковість італійських держоблігацій піднялася до 4,7%, іспанських - до 5,1%, португальських - до 6,4% (в середньому на 0,15-0,2 п.п.).

"Інвестори будують гіпотетичні моделі поточного сценарію для інших країн, і це їх лякає, оскільки наслідки прийняття таких рішень були б куди більш руйнівними і несли б загрозу цілісності всього ЄС", - говорить аналітик Нордеа-банку Дмитро Савченко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!