НБУ призначив тимчасову адміністрацію для "Таврики"

Четвер, 20 грудня 2012, 20:18

Правління Нацбанку 20 грудня прийняло рішення про віднесення банку "Таврика" до категорії неплатоспроможних.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

"У зв'язку із втратою ліквідності, невідповідності діяльності вимогам банківського законодавства України та з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів ПАТ "Банк "Таврика", 20 грудня 2012 року  правлінням НБУ прийняте рішення про віднесення цього банку до категорії неплатоспроможних", - йдеться в повідомленні.

Наслідком прийняття цього рішення стало призначення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасової адміністрації, що також зроблено з метою вжиття заходів, спрямованих на врегулювання діяльності банку.

Відповідно до статей 26, 36 закону "Про систему гарантування вкладів фізосіб", Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, починаючи з моменту введення тимчасової адміністрації в ПАТ "Банк "Таврика" розпочинає відшкодування коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників та відсотків за ними, в обсягах, що нараховані на день прийняття рішення

Як повідомлялося, Нацбанк в кінці листопада 2012 року заблокував у банку "Таврика" 3 мільярди депозитів.

За даними НБУ, за перші 9 місяців 2012 року залишки коштів населення і підприємств на рахунках у банку "Таврика" збільшилися на 260 млн гривень, а загальний обсяг коштів клієнтів банку становить 2,9 млрд гривень.

Банк "Таврика" також з 10 грудня ввів добові ліміти на видачу готівки за своїми платіжними картками.

Як відомо, акціонером банку, який прямо і побічно володіє 10% і більше статутного капіталу банку на кінець звітного 2011 року є Анатолій Кобець.

Разом з тим, за даними ЗМІ, фактичним власником фінустанови є Сергій Цюпко - власник "Київського ювелірного заводу": в 2000 році став одним з акціонерів банку, в 2001-2002 роках очолив наглядову раду АБ "Таврика".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!