Нацбанк заблокував у банку "Таврика" 3 мільярди депозитів

Вівторок, 27 листопада 2012, 20:44

НБУ наклав на  АТ "Банк "Таврика" ряд обмежень на здійснення банківських операцій.

Про це йдеться у рішенні комісії НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків, передають "Коментарі".

Як повідомили виданню у самій фінустанові, перш за все обмеження стосуються залучення вкладів (депозитів) від фізичних осіб та проведення операцій з цінними паперами (ощадними сертифікатами на пред'явника).

Дані заходи будуть діяти протягом місяця - до 24 грудня.

При цьому, за даними видання "ЛігаБізнесІнформ", у всіх відділеннях банку "Таврика" перестали виплачувати гроші вкладникам.

У свою чергу в НБУ пояснили, що обмеження пов'язані із зверненнями громадян, які скаржилися регулятору на затримку виплат за вкладами.

За даними НБУ, за перші 9 місяців 2012 року залишки коштів населення і підприємств на рахунках у банку "Таврика" збільшилися на 260 млн гривень, а загальний обсяг коштів клієнтів банку становить 2,9 млрд гривень.

Як відомо, акціонером банку, який прямо і побічно володіє 10% і більше статутного капіталу банку на кінець звітного 2011 року є Анатолій Кобець.

Разом з тим, за даними ЗМІ, фактичним власником фінустанови є Сергій Цюпко - власник "Київського ювелірного заводу": в 2000 році став одним з акціонерів банку, в 2001-2002 роках очолив наглядову раду АБ "Таврика".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"