Греція скоро оголосить дефолт - Fitch

Вівторок, 17 січня 2012, 13:11

Зроблені Грецією заходи по стабілізації бюджету та державного боргу навряд чи дадуть бажані результати, тому що країна вже не платоспроможна і незабаром оголосить про дефолт.

Про це заявив в інтерв'ю Bloomberg керуючий директор Fitch Едвард Паркер, передає "Інтерфакс".

Так, за його словами, Греція не зможе виконати зобов'язання з погашення заборгованості 20 березня, коли їй потрібно виплатити близько 14,4 млрд євро.

Угода Греції з приватними кредиторами про списання частини держборгу буде розглядатися агентством як подія дефолту, стверджує Паркер.

На думку експерта, дефолт Греції не стане сюрпризом для ринків.

"Європейська криза не має готового рішення. Криза в Європі буде тривалою, затяжною", - вважає Паркер.

Тим часом глава економічного управління Єврокомісії Марко Буті оголосив у Брюсселі про призупинення переговорів Греції про реструктуризацію держборгу і висловив надію на їх швидке відновлення та швидке укладення угоди.

"Сторони не відмовилися від переговорів, вони взяли паузу, щоб обдумати способи вирішення завдання", - сказав він.

Голова Міжнародного інституту фінансів (Institute of International Finance, IIF) і глава Deutsche Bank Йозеф Аккерман також назвали домовленості з приватним сектором про списання частини заборгованості Греції важливим елементом рішення проблем країни.

IIF представляє інтереси понад 400 найбільших банків світу і бере участь в переговорах з Грецією від імені її приватних кредиторів.
Аккерман пообіцяв відновити переговори по мірі готовності всіх зацікавлених сторін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!