Газовий контракт необхідно виконувати - Путін

Середа, 13 квітня 2011, 17:21

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Росія і Україна не домовлялися про перегляд принципів ціноутворення на газ, підкресливши, що контракт діє і повинен виконуватися.

"Ми не домовлялися про те, що будемо переглядати чинний контракт ", - сказав Путін журналістам у середу, передає "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду у середу заявив, українська сторона на переговорах із представниками Росії 19 квітня спробує переконати їх змінити чинну газову угоду. 

Як відомо, згiдно із пiдписаними в сiчнi 2009 року росiйсько-українськими газовими контрактами на перiод до 2020 року цiна iмпорту росiйського газу розраховується за формулою, що враховує змiну цiн на мазут i газойль у попереднi дев'ять мiсяцiв.

При цьому як базову цiну було обрано цiну в 450 доларів за тисячу кубометрів, яка, на думку переважної бiльшостi українських експертiв, значно перевищує цiни постачань росiйського газу для iнших країн Європи, хоча в цiнi газу для України вiдсутня плата за транзит.

Нова українська влада у квiтнi 2010 року у Харковi в обмiн на продовження на 25 рокiв оренди бази Чорноморського флоту домоглася знижки в цiнi газу для Києва в розмiрi 30%, але не бiльше нiж 100 доларів за тисячу кубометрів.

У результатi в другому кварталi 2010 року цiна знизилася до 232,86 долара з 305,68 долара за тисячу кубометрів кварталом ранiше.

Але потiм вона почала потроху зростати через подорожчання нафти на свiтовому ринку: в третьому кварталi вона сягнула 248,72 долара, у четвертому - близько 252 доларів за тисячу кубометрів.

У 2011 році у зв'язку із рiзким зростанням цiн на нафту, спричиненим подiями в Пiвнiчнiй Африцi й на Близькому Сходi, ця тенденцiя лише посилилася.

В першому кварталi цiна зросла до 264 доларів за тисячу кубометрів, а загалом за пiдсумками року експерти прогнозують середню цiну постачань у 300 доларів за тисячу кубометрів, хоча спочатку "Газпром" прогнозував її у 280 доларів.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!