Transparency International не бачать в Україні боротьби із корупцією

Понеділок, 21 березня 2011, 18:47

Законопроект про державні закупівлі, прийнятий Верховною радою в першому читанні, не здатний протистояти корупції.

Так вважають експерти глобальної антикорупційної організації Transparency International, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Організація закликає спікера Верховної ради Володимира Литвина доопрацювати документ.

У листі до спікера наголошується, що через неефективність тендерів держбюджет України втрачає близько 3 мільярди євро на рік.

На думку правозахисників, прийняття законопроекту загрожує тим, що більшість тендерної документації не буде доступна для громадськості.

"Ні бізнес, ні журналісти, ні громадські організації, ні державні органи нагляду не зможуть контролювати тендери", - сказано в тексті листа.

У Transparency International також підкреслюють, що законопроект дозволяє обходитися без тендерів у випадках, якщо держава володіє 50% акцій комерційного або комунального підприємства.

"Таким чином, за рамки тендерів можна винести до 70% контрактів на суму 7 мільярдів євро на рік. Це зроблено нібито для спрощення процесу. Таке спрощення процедури держзакупівель послаблює громадський контроль над витратами і демонструє небажання реформувати процес в інтересах суспільства в цілому", - зазначають правозахисники.

Як повідомлялося, 15 березня Верховна рада прийняла за основу урядовий проект змін до низки законів з питань державних закупівель.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!