ГТС модернізуватимуть вітчизняними агрегатами

Вівторок, 7 грудня 2010, 14:44

Міністерство палива та енергетики має намір купувати вітчизняні газоперекачувальні агрегати для модернізації газотранспортної системи України.

Про це повідомив міністр палива та енергетики Юрій Бойко, передає УНІАН.

"Ми намітили пропозицію виробничих програм із нашою наукою, заводом НВО ім. Фрунзе, заводом "Зоря - машпроект", щоб створити машину нового покоління. Півтора року у нас буде. Ми згодні почекати. Ми не будемо зараз нічого купувати у Siemens, почекаємо своїх розробників і профінансуємо", - сказав він.

3 грудня "Нафтогаз" затвердила програму реконструкції та модернізації ГТС України на 2011 рік.

За словами голови правління "Нафтогазу" Євгена Бакуліна, на виконання програми реконструкції об`єктів ГТС направлятимуть кошти від поточної господарської діяльності компанії та додатково залучатимуть інвестиції.

За даними прес-служби ДК "Укртрансгаз", "Нафтогаз України" планує в 2011 році вкласти в реконструкцію ГТС 3,1 млрд. гривень.

Зокрема, в 2011 році в оновлення магістральних газопроводів і газорозподільних станцій буде інвестовано 1,22 млрд. гривень, у реконструкцію компресорних станцій - близько 1,5 млрд. гривень, на облаштування підземних сховищ газу - понад 200 млн. гривекнь.

Газотранспортна система України складається з магістральних газопроводів, розподільних мереж, газосховищ, компресійних і газовимірювальних станцій. Газотранспортна система України є другою в Європі й однією з найбільших у світі.

ГТС України складається з магістральних газопроводів довжиною 37,6 тис. км у однонитковому обчисленні, 71 компресорної станції загальною потужністю 5405 МВт.

Пропускна спроможність на кордоні РФ із Україною становить 288 млрд. куб. м, на кордоні України з Польщею, Румунією, Білоруссю, Молдовою - 178,5 млрд. куб. м, зокрема з країнами ЄС - 142,5 млрд. куб. м.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua