Проблемні банки продовжують працювати в мінус

П'ятниця, 12 листопада 2010, 12:20

Рекапіталізовані банки продовжують працювати або в "мінус", або із символічним прибутком.

Так, негативний кеш-флоу (різниця між реальними, а не тими, що нараховуються, доходами та витратами) "Родовід Банку", "Укргазбанку" та банку "Київ" становить 11 млн. гривень на добу - 2 млрд. гривень за півріччя.

Про це повідомляють джерела "Дзеркала тижня".

На покриття тільки мінімальних потреб трьох зазначених фінустанов потрібно ще як мінімум 12,5 млрд. гривень.

Зокрема ,"Родовіду" - 5,8 млрд., "Укргазбанку" - 3,7 млрд., "Києву" - 3 млрд. гривень.

Нагадаємо, що на внески до капіталу цих банків з держскарбниці вже виділено майже 17 млрд. гривень - 8,4 млрд., 5 млрд. і 3,56 млрд. гривень відповідно.

Реципієнтом частини запланованих на рекапіталізацію мільярдів може стати і банк "Надра", доля якого стала одним зі спеціальних предметів обговорення в ході роботи нинішньої місії МВФ у Києві.

Нагадаємо, що основним із розглянутих зараз варіантів оздоровлення "Надр" є входження держави до їхнього капіталу на паритетних засадах з приватним інвестором - CentraGaz Holding AG, за яким, як відомо, стоїть Дмитро Фірташ.

 При цьому на частку кожної зі сторін, судячи з озвученої інформації, доводилося близько 5 млрд. гривень.

Однак до самого останнього часу запропонована схема дуже не подобалася іноземним донорам українського уряду.

Здійснення повного аудиту "Надр" відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності до прийняття остаточного рішення щодо банку було одним зі структурних маяків, зафіксованих меморандумом із МВФ.

Буквально напередодні приїзду місії вимога була виконана. Аудитори Ernst&Young підрахували, що для виконання базельського нормативу адекватності капіталу установі не вистачає 8,3 млрд. гривень.

Раніше аудиторська фірма "ВКФ Аудит-фінанси" визначила, що для дотримання банком нормативу адекватності регулятивного капіталу, встановленого НБУ, на 30 червня цього року потрібно 9,5 млрд. гривень.

Як відзначають джерела, оздоровлення банку на паритетних засадах цілком можливо.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!