Білорусь домовляється з Україною щодо газових терміналів

Вівторок, 5 жовтня 2010, 20:01

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляє, що Білорусь веде переговори з Україною про будівництво на Чорному морі терміналів для прийому зрідженого газу.

Про це Лукашенко заявив на прес-конференції для російських журналістів, стенограма якої розміщена на офіційному сайті Президента Білорусі, передає УНІАН.

"Ви, напевно, знаєте, що "Газпром" уже лідируючі позиції втратив. Сьогодні і ми прямо заявляємо, що ведемо переговори про будівництво на Балтиці або на Чорному морі в Україні терміналів для прийому зрідженого газу. Розумієте, знову ж таки дурість. Нас лякають: "Північний потік", "Південний потік", відмовимося від транзиту через Білорусь", - сказав президент Білорусі.

"Кажуть, закриємо під Смоленськом засув. Закривайте! Але ми в труби, що звільнилися, заведемо розріджений на Балтиці газ. 300 млн. доларів коштує завод, і запускаємо газ у ці труби. А вони куди йдуть? До Польщі, Німеччини, Чехії і далі. І якщо тут буде 150 доларів, а "Газпром" за 220 пропонує, ясно, на кого працюватимуть ці труби. Хоча б про це подумали елементарно. Те ж саме і щодо нафти", - сказав Лукашенко.

Президент Білорусі зазначив, що російський "Газпром" втрачає першість на газовому ринку Європи.

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!