МВФ готовий дати Україні гроші навіть без пенсійної реформи

Понеділок, 4 жовтня 2010, 09:26

Міжнародний валютний фонд позитивно оцінив виконання Україною програми співробітництва, що дозволить країні вже у листопаді отримати кредит у розмірі 1,5 млрд. доларів.

Утім, про початок пенсійної реформи поки що не заявляють ні у фонді, ні в уряді, пише газета "Комерсант-Україна".

Офіційні переговори між Україною і місією МВФ про черговий перегляд програми stand-by пройдуть в кінці жовтня, нагадує видання.

Але директор-розпорядник фонду Домінік Стросс-Кан і прем'єр-міністр Микола Азаров вирішили вже увечері 8 жовтня підвести попередні підсумки виконання основних умов фонду.

Прем'єр повідомив, що уряд підготував проект держбюджету на основі нового Податкового кодексу, який "буде схвалений парламентом протягом листопада".

"Ми вже підрахували бюджет на наступний рік з урахуванням скорочення реального дефіциту бюджету до 3,4%", - сказав Азаров.

Для зменшення дефіциту планується під контролем МВФ переглянути бюджетні витрати, в першу чергу адміністративні, а також зменшити обсяг позик, щоб "скоротити співвідношення зовнішнього боргу" до 43-44% від ВВП.

Також уже створено умови для роботи НАК "Нафтогаз Україна" з прибутком - схвалені закон "Про ринок газу" і протокол про приєднання до Європейської енергетичної хартії.

А заборгованість по ПДВ на 1 жовтня зменшилася до 3 млрд. гривень.

Єдиним спірним моментом стала пенсійна реформа: її проведення затягується, оскільки "уряд має намір вивчити світовий досвід".

"Консультація ваших фахівців для нас дуже вагома. Ми хочемо все ретельно підготувати і продумати, щоб допустити якомога менше помилок у процесі реалізації", - сказав Азаров, давши зрозуміти, що помилки все ж таки будуть.

У суботу вранці в ході VII щорічного саміту "Ялтинська європейська стратегія" прем'єр-міністр продовжив свій звіт.

"Поточний дефіцит бюджету близько 4,5% від ВВП (за січень-серпень) відповідає параметрам програми МВФ, яку ми підписали в липні. А наші розрахунки на 2011 рік дозволять знизити його на 1% і мати близько 3,5% (на кінець року)", - зазначив Азаров.

Серед позитивних факторів виявилися також зростання резервів НБУ - на 25%, профіцит платіжного балансу - 5 млрд. доларів, зростання ВВП і створення єдиного регулятора ЖКГ, який почне роботу з 1 грудня і буде встановлювати оптимальні тарифи.

Термін прийняття Податкового кодексу був несподівано зміщений вже на жовтень, а про пенсійну проблему прем'єр промовчав.

Інформації про проведення пенсійної реформи не було і в релізі МВФ, однак це питання порушив у своєму виступі Домінік Стросс-Кан.

Директор-розпорядник визнав, що в Україні все добре.

"Це частково заслуга МВФ, але в основному цього добився уряд. Упевнений, що під час наступного перегляду буде те ж саме. Всі поставлені показники поки дотримані, і, мені здається, економіка Україна повернулася на правильний шлях", - сказав він, назвавши пенсійну реформу болючою, але необхідної для зниження дефіциту бюджету.

Стросс-Кан погодився з тим, що люди повинні бути в центрі реформ: "МВФ підтримує заходи з надання допомоги найбіднішим родинам. Підвищення адресності соціальних програм може скоротити витрати і підвищити ефективність ще більше".

Позитивні оцінки глави МВФ, за словами експертів, дозволяють сподіватися, що 30 листопада фонд виділить Україні другий транш обсягом 1 млрд. SDR (близько 1,56 млрд. доларів за нинішнім курсом), навіть незважаючи на те, що пенсійна реформа не розпочата.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!