Росія потребує українського продовольства

Вівторок, 12 жовтня 2010, 09:51

У поточному сезоні з одного з провідних постачальників продовольства на світовий ринок Росія перетворилася на імпортера з величезним ринком.

Якщо спочатку уряд РФ заявляв про те, що обмеження експорту можуть бути зняті після нового року, то тепер - після того, як стали відомі невтішні результати збирання врожаю - вірогідність вільного експорту російського зерна в сезоні 2010/2011 дорівнює нулю, пише газета "Дело".

"Розмови про те що може бути зняте обмеження після нового року - це самообман. Реальні строки - обмеження будуть діяти до 1 липня 2011 року, до кінця сезону"- говорить Андрій Сизов, генеральний директор російської аналітичної компанії "СовЕкон".

За його словами, Росія стане нетто-імпортером зерна в сезоні 2010/2011. "Питання обсягів - це питання цін, внутрішніх і зовнішніх, поки зовнішні ціни не дуже сприятливі" - говорить він.

За даними учасників російського ринку, на сьогодні країна вже почала імпортувати пивоварний ячмінь, солод, житнє борошно.

"Ринок стає цікавим для трейдерів які нудьгували після закриття експорту. Найближчим часом роботи їм додасться",- говорить Сизов.

Дефіцит перерахованих вище продуктів на російському ринку навряд чи може бути заповнений поставками з України.

Наша країна і сама відчуває в них недолік. "У зв'язку з напруженою ситуацією з житом зараз деякі хлібопекарські підприємства почали віддавати перевагу готовому продукту - житньому борошну, імпортуючи його з Білорусі", - каже аналітик ІА "АПК-Інформ" Анастасія Івасенко.

Однак є продукт, якого потребують російські птахівники і який може бути з України - кукурудза.

"Вже зараз розпочинається практичний рахунок, звідки завозити кукурудзу. Птахівники починають займатися практичною калькуляцією, підраховуючи, де вигідно її купити - на Кубані чи везти з Мексиканської затоки", - говорить Андрій Сизов.

В Україні на 11 жовтня було зібрано 7872 тисячі тонн кукурудзи з площі 1828 тисяч га (план - 2,691 млн. га) із середньою врожайністю 43,1 ц / га.

У випадку, якщо експорт цієї культури не буде обмежений, то частина постачань може бути спрямована на російський ринок.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!