Заробітчани переслали в Україну рекордну суму

Вівторок, 23 березня 2010, 11:53

У 2009 році через системи грошових переказів гастарбайтери перевели в Україну близько 3 млрд. доларів.

Про це з посиланням на ділове видання, повідомляє агентство УНІАН.

Як повідомляється, попри фінансову кризу, потік грошей з-за кордону, виявився рекордним за всю історію.

"За 2009 рік за допомогою Western Union, "Юністрім" та інших операторів в Україну зайшло 2,94 млрд. дол., що на 16,25% більше, ніж 2008 року.

За цей же час із нашої країни було відправлено лише півмільярда дол., що, все ж, на третину більше порівняно з 2008 роком.

Таке зростання обсягів ринку переказів у непростий кризовий рік експерти, в першу чергу, пояснюють збільшенням кількості українців, що виїхали заробляти за кордон.

"В останні півтора року багато людей втратили роботу і були вимушені виїжджати на заробітчанство, за рахунок цього збільшилася кількість переказів", - припускає директор департаменту платіжних систем Національного банку Віктор Кравець.

Як пише видання, незважаючи на збільшення рівня безробіття практично в усіх країнах, де працюють наші співвітчизники, їх масові скорочення майже не зоторкнули.

"Мігранти менше схильні до звільнення, ніж місцеве населення, оскільки готові працювати за менші гроші", - пояснює експерт НБУ Андрій Гайдуцький.

За його словами, погіршення економічної ситуації в Україні спричинило зниження загального рівня життя, що також спонукало мігрантів збільшити середню суму переказу.

"Найбільше переказів в Україну, як і раніше, шлють із Росії, далі йде "золотий трикутник" - Іспанія, Італія, Португалія, далі - Чехія і Польща, потім - Канада і США", - розказав заступник голови правління банку "Фінанси і кредит" Ігор Львов.

Це у статті пояснюється тим, що майже половина заробітчан із України працює в Росії.

"За межами країни на початок 2009 року працювало 4,93 млн. українських громадян, які за 2008 рік заробили близько 35 млрд. дол. У Росії, за нашими оцінками, працює близько 2 млн. українців", - зазначив Гайдуцький.

За даними Світового банку, в Україні працює близько 6 млн. іноземців. За відомостями НБУ, 2009 року вони відправили звідси близько 510 млн. дол.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!