Інвестори розповіли, чому бояться України

Четвер, 10 грудня 2009, 13:19

Нестабільна політична ситуація в Україні є стримуючим фактором для міжнародних інвесторів.

Про це заявив заступник директора ЄБРР в Україні Грем Хатчисон на Міжнародному інвестиційному форумі в Харкові, повідомляє Радіо "Свобода".

Нову хвилю нестабільності, за його словами, принесуть майбутні президентські вибори.

Тим не менш ЄБРР планує і надалі підтримувати Україну, зокрема наступного року організація має намір збільшити інвестиції в країну майже на 400 млн. євро.

Це означає, що у 2010 році сума вливань перевищить 1 млрд. євро. Гроші підуть, зокрема, на програми в галузі енергетики.

"Ми не благодійна організація, а комерційний банк. Тому ми повинні впевнитися, що позичальник фінансово здоровий та життєздатний, а також що він достатньо прозоро обирає своїх контрагентів", - зауважив Хатчисон.

Прозорість, стабільність, передбачуваність і верховенство права - чотири кити, на яких має базуватись політика України, - зауважив у свою чергу радник правління Європейської Бізнес Асоціації Хорхе Інтріаго.

За його словами, інвестори досі пам'ятають податкові пільги, які раптом скасували, а також намагання українського уряду зобов'язати фармацевтичні фірми продавати ліки за цінами попереднього року.

"Це не ті плани, що були в інвесторів, вони не входили до їхнього бізнес плану. І ми не могли це прийняти. Такі речі завдають шкоди іміджу держави", - заявив Інтріаго.

Представники Кабінету міністрів на форум до Харкова не приїхали, натомість владу представляли харківські посадовці.

На Міжнародний інвестиційний форум до Харкова приїхало понад 500 учасників з 19-ти країн світу.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!