Ющенко теж пішов до суду з законом про Євро

Понеділок, 19 жовтня 2009, 12:40

Президент Віктор Ющенко звернувся до Конституційного Суду щодо конституційності норм закону, який передбачає фінансування Євро-2012 за рахунок Нацбанку.

Про це ідеться у повідомленні прес-служби глави держави.

"Згідно зі ст. 150 Конституції України, ст. 13 і 40 Закону "Про Конституційний Суд України" президент України Віктор Ющенко звернувся до Конституційного Суду для вирішення питання конституційності ряду положень деяких законів України (щодо фінансування Нацбанком заходів з підготовки до Євро-2012)", - ідеться у повідомленні.

Підставою для звернення називається невідповідність Конституції низки положень Закону "Про Державний бюджет України на 2009 рік", Закону "Про Національний банк України", а також Закону "Про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та деяких інших законів України".

Як повідомлялося, 16 жовтня НБУ опротестував закон про зміни до державного бюджету на 2009 рік, які стосуються фінансування підготовки до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року за рахунок авансування прибутку Нацбанку у розмірі 9,8 млрд. гривень, у Конституційному суді.

Закон "Про внесення змін до Закону "Про державний бюджет на 2009 рік" і деяких інших законів України" набув чинності 15 жовтня.

Положеннями цього законодавчого акта передбачається перерахування Нацбанком до держбюджету протягом трьох днів з дня його вступу в силу не менше 3,4 млрд. гривень. Ще 3,4 млрд. гривень повинні бути перераховані НБУ до 20 жовтня і 3 млрд. гривень - до 10 грудня.

У вересні 2009 року Рада НБУ затвердила зміни до кошторису Нацбанку на 2009 рік, якими передбачила, що перевищення доходів над витратами центрального банку в 2009 році складе 600 млн. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!