Тимошенко пояснила скасування надбавки до ввізного мита

Вівторок, 31 березня 2009, 09:20

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко не підтримує політику протекціонізму, яку сьогодні, в умовах кризи, намагаються застосовувати багато країн.

Про це вона заявила в програмі "Свобода слова" на телеканалі ICTV, повідомляє агентство "УНІАН".

"Майте на увазі: коли ставлять в країні такий бар`єр, який імпортний товар не може подолати, то в країні все подорожчає, й інші країни діятимуть дзеркально", - зазначила прем`єр-міністр.

Говорячи про 13% надбавку до ввізного мита, дію якого Кабінет Міністрів відмінив своєю постановою на всі імпортні товари, крім холодильників і автомобілів (документ ще не набув чинності, оскільки не опублікований), Тимошенко зауважила, що цей крок міг призвести до підвищення цін на імпортні товари, ослаблення гривні й відповідних кроків імпортерів.

"Я не можу таку політику допустити. Чим більше відкритий світ, тим більше конкуренція працює і більше збалансовані ціни для людей", - зазначила прем`єр-міністр.

Як повідомлялося, 18 березня 2009 року Кабмін відмінив дію надбавки до ставок ввізних мит при імпорті всіх товарів, окрім автомобілів і холодильників, і схвалив законопроект, яким дія цієї надбавки, введеної з 6 березня, відміняється взагалі.

Згідно із заявою прем`єр-міністра, дія 13% надбавки порушує вимоги СОТ і може викликати у відповідь заходи з боку імпортерів української продукції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!