Шредер: "Північний потік" запрацює у жовтні 2011 р.

Середа, 7 січня 2009, 16:19
Газопровід "Норд Стрім" вступить у лад у жовтні 2011 року, заявив на зустрічі з головою уряду РФ Володимиром Путіним глава комітету акціонерів газопроводу Герхард Шредер. Про це повідомляє агенство "Інтерфакс".

"Наразі усі країни Європейського союзу дали згоду на здійснення проекту "Норд Стрім", і повинні підтримати його", - сказав він.

Шредер підкреслив, що цей проект "важливий для забезпечення енергопостачання Європи в цілому", додавши при цьому, що він (газопровід) не є заміною існуючих, а буде проводитися на додаток до них".

Шредер також підтримав пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо використання міжнародних спостерігачів з ситуації на російсько-українському "газовому кордоні".

У свою чергу Путін заявив, що знає, "як непросто складається ситуація на газовому ринку Європи".

Він повідомив, що ця проблема обговорювалася сьогодні під час його розмови з Меркель.

"Я підтримую пропозицію пані Меркель про використання міжнародних спостерігачів на вході-виході газу на території Росії й України", - сказав Путін.

При цьому він додав, що "дотепер Україна заперечувала проти присутності спостерігачів".

"Сьогоднішня ситуація активізує наші плани з будівництва газопроводу по дну Балтійського моря", відзначив голава російського уряду. "Сьогодні наші європейські партнери переконалися в необхідності цього проекту і його якнайшвидшої реалізації", - сказав Путін.

Газопровід "Північний потік" (Nord Stream) з'єднає балтійське узбережжя Росії під Виборгом з балтійським берегом Німеччини в районі Грайфсвальда. Його довжина - 1200 км. На першому етапі передбачається будівництво нитки з пропускною здатністю 27,5 млрд. куб. м. на рік. На другому етапі планується подвоєння пропускної здатності газопроводу до близько 55 млрд. куб. м. на рік за рахунок спорудження другої нитки. Шредер є  головою комітету акціонерів "Норд Стрім".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!