Експорт української зброї до Росії скоротиться

П'ятниця, 26 грудня 2008, 08:35
 

Експерти Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння прогнозують у найближчі десять років скорочення військово-технічного експорту до Росії до 10-15 відсотків від сучасного обсягу.

Таке послаблення військово-технічної співпраці, на думку фахівців, буде наслідком політики Москви, повідомляє агентство "УНІАН".

Як пояснюють експерти, незалежно від зовнішнього курсу України, Росія зацікавлена максимально розвинути власні потужності з виробництва стратегічної зброї та військової техніки.

Тому вона і зменшуватиме замовлення українському ВПК. Натомість, спільні з російським ВПК проекти на виконання замовлень третіх країн дозволили українським зброярам і цього року заробити не менше мільярда доларів, повідомив директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

За його словами, Україна могла б переорієнтуватись на західний ринок. Але привабливість української оборонки залежатиме від державних контрактів на переозброєння українського війська.

Наразі сталі портфелі замовлень мають лише три-чотири десятки українських підприємств, зазначив Бадрак. А вторинна роль у співпраці з Росією призвела до втрати Україною позицій одного з європейських лідерів виробництва високотехнологічного озброєння та техніки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!