НБУ прикриє подачу кисню банкам

Середа, 10 грудня 2008, 11:49
 

НБУ обмежить термін рефінансування банків двома тижнями, щоб позбавити кредитні установи можливості за рахунок грошей НБУ скуповувати валюту, спекулюючи на її курсі.

У такий спосіб регулятор хоче знизити курс долара, не витрачаючи валютні резерви, пише видання "Комерсант-Україна".

Крім того, НБУ планує змінити нормативи валютної позиції, тому що нинішні вимоги дозволяють банкам фальсифікувати статистичні дані.

Експерти вважають, що такі заходи Нацбанку змусять банки продавати надлишки доларів.

При цьому НБУ відзначив, що не має наміру більше рефінансувати банки, "накачуючи" їхню ліквідність на шкоду стабільності гривні.

"Нацбанк має право, а не зобов'язаний надавати кредити для рефінансування банку, якщо це не спричиняє ризиків для банківської системи",- йдеться в листі банкам.

У листі НБУ зокрема повідомлялося, що правління Нацбанку ухвалило "здійснювати підтримку ліквідності банків .... як правило не більше ніж на 14 днів, у залежності від щоденної ситуації, що склалася на грошово-кредитному ринку.

Це необхідно, щоб позбавити банки можливості спекулювати на валютному ринку за рахунок грошей НБУ.

"І президент говорив, що банки спекулюють за рахунок гривні, отриманої в нас на місяць, три місяці або півроку,- відзначив один з членів правління НБУ.- З ресурсом на двох тижнів вони не зможуть спекулювати".

Додатковим зняттям вільної гривневої маси з ринку можуть стати облігації Державної іпотечної установи (ДІУ), яка повідомила банкам про збільшення суми рефінансування НБУ, отриманої під заставу облігацій ДІУ.

Так, сума кредитів під облігації з держгарантіями підвищена з 90% до 95% їхньої номінальної вартості, а без гарантій - з 70% до 85%.

За твердженням голови одного з банків, про такі преференції ДІУ домовилася з НБУ, сподіваючись підвищити інтерес до облігацій перед їхнім розміщенням.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!