Україна в трійці найбідніших країн світу

П'ятниця, 7 листопада 2008, 09:47
 

Україна знаходиться в трійці найбідніших країн Європи.

Такий висновок можна зробити з результатів рейтингу європейських країн, опублікованого виданням Deutsche Welle, пише "Українська правда" з посиланням на газету "Дело".

При складанні списку враховувався показник ВВП на душу населення (з урахуванням паритету купівельної спроможності - різниці цін на окремі товари і послуги в різних державах).

Найбагатшою країною Європи став Люксембург. ВВП на душу населення в цій країні складає близько 80 тисяч доларів. Настільки високий показник пов'язаний з присутністю в країні великої кількості іноземних робітників. Вони трудяться на економіку Люксембургу, але в той же час не є його резидентами.

Друге і третє місця серед заможніших країн зайняли Норвегія й Ірландія.

Найбіднішою країною Європи стала Молдова. ВВП на душу населення в цій країні - 2,56 тисячі доларів.

"Це єдина країна у світі, де грошові перекази остарбайтерів складають 35% ВВП - це більше, ніж усі зарплати, держбюджет і весь експорт", - підкреслюють автори рейтингу.

Серед найбідніших опинилися балканські країни, Болгарія, Румунія. Замикає десятку Польща, у якої ВВП на душу населення склало 15,8 тисячі доларів.

Україна не була включена в дослідження Deutsche Welle. Однак раніше Всесвітній банк опублікував, що ВВП на душу населення в Україні складає 6,92 тисячі доларів.

Таким чином, за цим показником наша країна - на третьому місці серед найбідніших країн Європи. Україна випередила тільки Молдову й Албанію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!