Колонки

Україна збирається насмішити світ новим податком
Податок має справлятися тільки з тих осіб, доходи яких справді дозволяють придбати великі обсяги нерухомості, і житла в тому числі… 100 квадратних метрів у знаменитому будинку на Грушевського - це зовсім не те, що 100 квадратних метрів складських приміщень у селі Червона Синька…
Не дратуйте Газпром
Останні рішення уряду у газовій сфері не лише дратують Газпром, що невдоволений відсуністю контрактів із таким великим клієнтом, як Україна, та ускладнюють переговорний процес із ним для Нафтогазу. Парадокс, але вони продовжать життя старій схемі постачання газу, яку так запекло викорінює Кабмін.
Ефект Пігмаліона
Окремі аспекти соціальної політики уряду Тимошенко можна критикувати за популізм. Але щоб це робити, варто, передусім, самому не бути популістом. Пропозиції Секретаріату переглянути річний показник інфляції і соціальні показники провокують подальше зростання й інфляційних очікувань, і безпосередньо індексу споживчих цін.
Джон Кейнс одобрил бы Юлию Тимошенко, а Милтон Фридмен упал бы в обморок?
То, что в 30-х хорошо было для США времён выхода из Великой депрессии, может и не быть хорошо для Украины в 2008-м… В речах (в основном) и действиях (некоторых) премьера чётко прослеживается если не "кейнсианство", то нечто на него похожее.
Куди подіти знецінені долари?
Уже наступного місяця відбудеться чергове зниження курсу американської валюти. Тому, хто тільки збирається придбати сертифікати й акції пайових фондів, варто почекати, щоб не ризикувати своїми заощадженнями.
Чому пенсійних грошей не вистачає
Проблема державного пенсійного забезпечення має дві складові: гроші фонду є частиною держфінансів і тому мають бути збалансовані з можливостями платників податків, а також ці гроші - джерело існування 13 мілн. 275 тис. пенсіонерів.
Инфляция лечится. Политическая шизофрения - нет
Вполне очевидно, что Виктора Андреевича заботит одновременно: увеличение расходной части бюджета, уменьшение его дефицита, полновесное финансирование социальных программ и, как венец всего этого, недопущение роста инфляции. Удивительное - рядом, как сказал поэт.
Бандитам - тюрми чи красиві звіти?
Ющенко вважає, що "2008 рік має стати визначальним у питанні подолання корупції в Україні". Проте вся бюрократична бурхлива діяльність позбавлена будь-якого сенсу, бо корупція в Україні процвітає.
Дарвинисты
Я это видела: лицо некоего министра (какого - не скажу) после ознакомления с текстом уже подписанных договоров. На этом лице было написано творение Леся Подревьянского "Пацаватая история" - целиком, до последней буквы последнего слова...
Чорна дірка Пенсійного фонду
Не перестаю дивуватися: невже нікого не цікавить, скільки грошей буде завтра в наших гаманцях? І чи будуть вони взагалі. Уточнюю: мова про пенсію.
"Широкие посредники" и "газовая коалиция" или На ваши ответы вопросов не имею
Замечательно то, что под толстым слоем слухофактов (это наш родной гибрид - факты, выжатые из слухов) уже почти не видать сути вопроса. А суть-то, дамы и господа, вовсе не в цене на газ. Платить будем столько, сколько скажет Газпром и накрутят посредники.
Ну, за престижність шахтарської праці!..
Якщо Верховна Рада, оклигавши, ухвалить запропонований урядом закон про престижність шахтарської праці, Україна дістане власну "школу популізму" в окремій галузі.