Колонки

Японія: гармонійний занепад
Застій - мовчазний колективний вибір, зроблений більшістю країни. Чи хочуть сьогоднішні японці працювати більше, аби наздогнати Америку і стати лідером економічного розвитку в Азії?
Ахметов не бажає сплачувати рахунки?
Щоб уникнути виплат, компанія Ріната Ахметова "Метінвест" звернулася до суду. Справу передали судді, яка є дочкою екс-міністра екології Василя Джарти - друга і однопартійця донецького олігарха.
Від фінансової кризи до боргової?
Гарна новина у тому, що криза буде стримуватися до того часу, поки тримається урядовий кредит. Погана новина у тому, що швидкість, з якою накопичується урядовий борг, може призвести до другої хвилі кризи.
Як отримати квартиру пенсіонера
Якщо пенсіонер справді самотній, йому немає жодного сенсу домагатися розірвання контракту. Після здійснення угоди в житті престарілого нічого не змінюється окрім того, що він починає отримувати додаткові гроші.
Фетишизм ВВП
Якщо деякі банкіри стають значно багатшими, то середній дохід зростає, навіть якщо дохід більшості людей зменшується. Отже, статистика ВВП на душу населення не завжди відображає реальне життя.
Державні органи і юрфірми: вигідний альянс
Юридична фірма може виконати замовлення держструктури на безоплатній основі. Адже право оприлюднити факт виконання роботи в інтересах держоргану може принести більше дивідендів.
Антиукраїнська позиція Москви призведе до розвалу РФ
Україна зацікавлена у стабільній ситуації в РФ - адже там можливі внутрішні військові конфлікти між різними суб'єктами. Не за горами той час коли кремлівські вожді ще особисто благатимуть про допомогу.
Державна власність як панацея
Уряд повинен створювати державні корпорації, як це роблять у Китаї чи Росії, та ефективно управляти своєю власністю, а не продавати стратегічні об'єкти транснаціональним компаніям.
Одна рука аплодує Бену Бернанке
ФРС не змогла зрозуміти економіку своєї власної сфери компетенції, банківських та фінансових ринків. Крім того, Рада Федерального резерву підтримувала більш широку економічну точку зору про скасування держконтролю і про самостабілізуючу природу ринків.
Підвищення тютюнових акцизів вигідне
Зменшення акцизних надходжень у червні було цілком прогнозованим, бо ще в квітні, в очікуванні різкого підвищення цін, курці намагалися запасти якомога більше сигарет за старими цінами.
Хто вірить Стельмаху?
Безумовно, прокурор в Нацбанк не прийде. Як і у всіх попередніх випадках, довести нічого не вдасться. Але українці в черговий раз розкажуть один одному, як "банкіри подерибанили бабло".
Тимошенко "палить" свій рейтинг
Крім того, підвищення цін на сигарети автоматично підвищує рівень інфляції в Україні, що теж не вигідно прем'єру напередодні виборів. І врешті-решт, такі дії не мають жодного стосунку до реальної турботи про здоров'я громадян.
Підпишіться на наші повідомлення!