Ввезення гумдопомоги: Кабмін продовжив термін використання паперових декларацій

Понеділок, 20 листопада 2023, 19:40 -
 
фото: чернівецька ова

Кабмін продовжив можливість використання паперових декларацій для ввезення гуманітарної допомоги в Україну до 1 квітня 2024 року.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

У міністерстві пояснили, що це дасть змогу організаціям, які завозять гуманітарну допомогу, продовжувати свою діяльність за звичними процедурами.

"У той же час, з 1 грудня цього року отримувачі можуть вже почати використовувати цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги. Тобто подавати декларацію онлайн з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Реклама:

Відповідні зміни були ухвалені за результатами опрацювання зворотнього зв'язку від волонтерської спільноти, яка активно долучилась до обговорення проблематики", - заявили у відомстві.

У міністерстві також зазначили, що триватиме перехідний період з можливістю подання паперової декларації до 1 квітня наступного року.

"За цей час Мінсоцполітики, у співпраці з іншими органами влади та громадянським суспільством, продовжить опрацьовувати конструктивні коментарі та пропозиції для покращення правового регулювання процедури ввезення і обліку гуманітарної допомоги.

Реклама:

Водночас, під час перехідного періоду фонди, громадські організації та інші отримувачі зможуть адаптувати свої процеси до використання цифрової системи та оцінити її переваги", - йдеться у заяві.

У міністерстві також зауважили, що з 1 грудня у отримувача немає обов’язку користуватись лише паперовим чи цифровим механізмом - організація може використовувати будь-який варіант, що потім буде відображено у звітності.

Читайте також: Волонтери проти уряду. Як з 1 грудня треба ввозити гуманітарну допомогу

Економічна правда

Реклама: