Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Орбан відзначився черговими заявами по Україні: експорт зерна та членство в ЄС

Вівторок, 27 червня 2023, 10:33

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан стурбований прискореними темпами процесу набуття Україною членства в ЄС та можливим скасуванням Євросоюзом заборони на експорт українського зерна після 15 вересня.

Про це повідомив державний секретар Угорщини, відповідальний за міжнародну комунікацію та міжнародні відносини Золтан Ковач, за підсумками засідання Вишеградської четвірки в Братиславі.

Так, Орбан висловив стурбованість уявленням про те, що Україна може приєднатися до ЄС раніше країн, які роками були кандидатами. Зокрема, у цьому контексті він наголосив на необхідності чіткої перспективи членства для жителів Балкан.

Також, Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан виступив за те, щоб заборона на імпорт українського зерна в Угорщину діяла і після закінчення терміну заборони Єврокомісії 15 вересня.

Реклама:

Як повідомляє "Європейська правда", про це угорський прем'єр-міністр вже за підсумками зустрічі прем'єрів країн Вишеградської четвірки

"Ми поділяємо побоювання, які викликає в наших країнах зерно, що надходить з України. Ми за те, щоб зерно з України вирушало за межі Європи, але ми проти, щоб це зерно залишалося тут, наприклад, в Угорщині, і знищувало весь угорський зерновий ринок", – заявив Орбан.

"Тому "так" транзиту, "ні" імпорту, і ми, як і раніше, вважаємо, що ця заборона має зберігатися із середини вересня", – сказав він.

Реклама:

Як відомо, 2 травня Європейська комісія ухвалила виняткові та тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту обмеженої кількості товарів з України. Заходи стосуються чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику – походженням з України.

Єврокомісія заявила, що ці обмеження спрямовані на усунення логістичних проблем, пов'язаних з цими продуктами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині. Таким чином імпорт продуктів до цих країн заборонений, а транзит – ні.

5 червня Європейська комісія продовжила заборону до 15 вересня.

Угорщина просила продовжити обмеження на імпорт українських зернових та олійних культур для п'яти східноєвропейських країн щонайменше до кінця 2023 року.

Румунія також просить продовжити обмеження сільгосппродуктів з України до кінця року.

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: