Площа зрошуваних земель у Криму скоротилася вдесятеро

П'ятниця, 16 березня 2018, 14:12
 

У 2017 році загальна площа зрошуваних земель на території окупованого Криму зменшилась до 14 тисяч гектарів.

Про це пише agroday.com.ua.

За даними "міністерства сільського господарства Криму", до окупації півострова Росією площі зрошуваних земель на його території досягали 120-130 тис. га, що майже в 10 разів більше, ніж зараз.

За словами Андрія Рюмшина, так званого "міністра сільського господарства Криму", до 2020 року загальна площа зрошення становитиме 59 тис. га завдяки фінансуванню РФ.

Він зазначив, що в 2017 році з російського бюджету на меліорацію було виділено близько 153 млн руб (близько 72 млн гривень) та введено в експлуатацію 1,6 тис. га меліорованих земель.

Тоді як в 2016 році площа введених меліорованих земель становила 500 га, а в 2015 році – близько 800 га.

Щоб забезпечити полив сільськогосподарських культур "влада" Криму розглядає можливість використання очищених стічних вод, якщо їх якість буде відповідати всім вимогам.

Нагадаємо, що за словами Юсуф Куркчі, першого заступника міністра у справах тимчасово окупованих територій України, окупаційна влада Криму вже вичерпала всі ресурси для вирішення проблем з водою.

Процес деградації грунтів у північній частині півострова розвивається такими високими темпами, що представляє серйозну проблему.

Відзначимо, що до анексії Криму, Україна забезпечувала 85% водопостачання півострова через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра.

Після окупації кримської території Росією подача води була припинена.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"