72% боргів за газ сформовані через бюджетні неплатежі

П'ятниця, 19 січня 2018, 13:45

Станом на 1 січня 2018 року загальний борг в рамках поставки газу по ПСО групи компаній РГК склав 19,9 мільярда гривень, з яких 14,4 мільярда припадає на бюджетну заборгованість з фінансування субсидій.

Про це повідомляється в прес-релізі Регіональної газової компанії.

"Борг бюджету, який становить 72% від загальної заборгованості групи компаній РГК, сформувався через існуючу до цього часу систему клірингових міжбюджетних розрахунків по субсидіях. Ця система розрахунків створила багатомільярдні борги бюджету перед компаніями-постачальниками, які забезпечують населення газом в рамках ПСО", - йдеться в прес-релізі.

Відзначається, що така фінансова модель була головною перешкодою для виходу на ринок нових компаній і розвитку конкуренції, без якої неможливе зниження цін на газ для споживачів.

"Бюджетна заборгованість сформувалася протягом останніх двох років, в умовах, коли всі розрахунки по субсидіях на газ проводилися виключно через НАК "Нафтогаз України". Ця компанія стала неформальним кліринговим центром, де в ручному режимі регулюються терміни і обсяги проведення розрахунків по всьому ланцюжку поставки газу населенню", - відзначили в РГК.

Повідомляється, що саме бюджетна заборгованість по субсидіям стала ключовою проблемою на ринку - на неї припадає дві третини від загального боргу за спожитий населенням газ.

Залишок заборгованості, в розмірі 5,5 млрд гривень, становлять поточні борги споживачів за відпущений газ.

У травні минулого року група компаній РГК повідомляла, що за результатами опалювального періоду 2016-2017 років рівень розрахунків з НАК "Нафтогаз України" становив 97%.

Нагадаємо, Андрій Коболєв назвав багатомільярдні борги газозбутів перед НАК "Нафтогаз України" однією з найбільших проблем компанії. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!