НБУ пом'якшив умови кредитування ФГВФО

Середа, 7 червня 2017, 20:00

Національний банк України вирішив пом'якшити умови надання кредитів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для підвищення ефективності підтримки ліквідності Фонду та посилення захисту інтересів вкладників банків.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

Відтепер Фонд має право звернутися до Національного банку з клопотанням про зміну умов кредитного договору у разі наявності на те обґрунтованої потреби. Клопотання має бути подане не пізніше ніж за 15 робочих днів до настання строку виконання чергових зобов’язань за кредитом.

Зокрема, Фонд матиме можливість подовжувати строк користування кредитом від НБУ. При цьому, загальний строк користування кредитом з урахуванням усіх продовжень має становити не більше 5 років.

Також, у разі продовження строку користування кредитом процентна ставка за ним встановлюється на рівні діючої процентної ставки за кредитним договором, але не менше облікової ставки НБУ на дату прийняття рішення про продовження строку користування кредитом.

Крім цього, пом'якшені вимоги за строками погашення державних облігацій (ОВДП), які надаються Фондом в заставу за кредитом.

Водночас Національний банк уточнив порядок користування Фондом кредитами НБУ у разі наявності у Фонду вільної ліквідності. Фонд буде зобов’язаний достроково (повністю або частково) повернути кредит, у разі наявності вільної ліквідності на підставі щомісячного розрахунку, з урахуванням вимог Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". При цьому мінімальний обсяг коштів Фонду не може бути нижчим за 2,5% від суми гарантованих Фондом коштів вкладників.

Національний банк, у свою чергу, має право здійснювати в день погашення облігацій договірне списання коштів з поточних рахунків Фонду на погашення заборгованості за кредитом, якщо день погашення припадає на день повернення кредиту.

Відповідні зміни закріплено постановою Правління від 07 червня 2017 року № 47 "Про затвердження Змін до Положення про підтримку ліквідності Національним банком України Фонду гарантування вкладів фізичних осіб", яка набуває чинності з 08 червня 2017 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!