Україна просить МВФ змінити графік надходження кредитних траншів

П'ятниця, 31 березня 2017, 12:28

Україна надіслала запит до Міжнародного валютного фонду щодо зміни графіка подальшого перегляду програми розширеного фінансування EFF, і відповідно, надходження наступних траншів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Відповідний запит значиться у порядку денному зборів директорів на 3 квітня, оприлюдненому на веб-сайті Фонду.

Крім цього, Україна надіслала запит про перегляд фінансових гарантії за програмою.

Реклама:

Влада України вже робила аналогічний запит під час другого перегляду програми.

"У зв'язку із затримкою в завершенні цього перегляду і реалізації деяких передбачених програмою заходів, зокрема пенсійної реформи, влада України надіслала запит про скорочення кількості переглядів до 11 і зміну графіка надходження кредитних траншів з урахуванням подальшого прогресу реформи і вимог для дотримання платіжного балансу", - повідомляється в матеріалах МВФ за підсумками другого перегляду.

Як повідомлялося, питання третього огляду програми EFF для України МВФ вилучив з порядку денного засідання виконавчої ради фонду, запланованого на 20 березня.

Пізніше Мінфін України пояснив, що перенесення термінів проведення засідання зумовлено необхідністю уточнити розрахунки економічних наслідків заходів, застосованих країною у відповідь на залізничну блокаду на Донбасі, націоналізацію українських підприємств на непідконтрольних Києву територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням РФ так званих "паспортів", виданих на цих територіях.

Мінфін і Нацбанк України направили до МВФ скориговані макроекономічні прогнози минулого тижня.

30 березня міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що рада директорів МВФ розгляне питання третього перегляду програми розширеного фінансування EFF для України 3 квітня 2017 року.

Україна з 2015 року реалізує з МВФ 4-річну програму розширеного фінансування EFF, в рамках якої розраховує отримати близько $17 млрд. Розмір чергового, четвертого, транша становитиме 1 млрд доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: