Черкаський суд заборонив НБУ ліквідувати банк "Юнісон"

П'ятниця, 21 жовтня 2016, 11:51

Черкаський районний суд Черкаської області 27 вересня заборонив Національному банку України ліквідувати неплатоспроможний банк "Юнісон".

Про це повідомляє FinClub.

Як зазначається, таке рішення суд прийняв за позовом сільськогосподарського підприємства "Юнісон Груп", у якого в банку перебувало 298,9 тис. грн.

"У разі відшкодування Фондом гарантування вкладів суми вкладу позивач зможе отримати кошти в межах гарантованої суми вкладу, що підлягає відшкодуванню, - до 200 тис. грн, що менше, ніж позивач міг би отримати при відсутності введення тимчасової адміністрації", - йдеться в рішенні суду.

Фонд не гарантує вклади юридичних осіб або пов'язаних з банком фізичних осіб.

Однак суд вирішив, що ліквідація "Юнісону" порушить права "Юнісон Груп" на отримання 98,9 тис грн і заборонив посадовцям виконавчої дирекції Фонду пропонувати Нацбанку ліквідувати банк. Суд також заборонив НБУ схвалювати таке прохання.

Компанія "Юнісон Груп" була створено в вересні 2015 року Володимиром Рахліним. Раніше він володів 9,44% акцій банку "Юнісон", був членом наглядової ради банку і головою наглядової ради СК "Юнісон-Гарант".

Нагадаємо, 28 квітня НБУ визнав банк "Юнісон" неплатоспроможним

Як зазначається, починаючи з середини 2014 року Нацбанк неодноразово звертав увагу ПАТ "Банк "Юнісон" на невідповідність структури його власності вимогам прозорості.

Пізніше, в "Юнісоні" заявили, що рішення про визнання його неплатоспроможним є спробою рейдерського захоплення НБУ

Як відомо, банк був пов'язаний з Антоном Клименко, загиблим братом екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. За інформацією ЕП, Клименко досі залишається реальним власником "Юнісон".

Більшість співробітників холдингу "Вести", який також пов'язують з Клименко, обслуговуються в банку.

Станом на 1 квітня 2016 року регулятивний капітал банку "Юнісон" становить 5 млн гривень. Банк запевняє, що не залучав рефінансування від НБУ.

За підсумками 2015 року кредитний портфель банку "Юнисон" становив 579,6 млн гривень, крім того, за підсумками 2015 рік банк сплатив понад 16,7 мільйонів гривень до державного бюджету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!