Рада зробила крок до комерційного обліку комунальних послуг

Вівторок, 18 жовтня 2016, 18:00

Верховна рада підтримала в першому читанні законопроект №4901 "Про комерційний облік компослуг", який повинен юридично врегулювати обов'язкове встановлення загального лічильника на будинок чи секцію будинку, а також створити засади для індивідуального або розподільчого обліку в кожній квартирі.

"За" відповідний документ проголосувало 238  народних депутатів.

Як відомо, законопроект передбачає, що крім квитанцій для оплати постачальники будуть зобов'язані надавати людям деталізовані дані про історію їхнього індивідуального споживання з рекомендаціями для економії ресурсів.

Прийняття закону дозволить запровадити 100-відсотковий облік, вважає голова Державного агентства з енергоефективності Сергій Савчук. На його думку, це на три чверті знизить обсяг необлікованих витрат води у будинках та на 15-20% скоротить споживання тепла протягом одного-трьох років.

За оцінками експертів, повний облік споживання дасть змогу мешканцям багатоповерхівок заощаджувати на опаленні в середньому 25%.

Окрім того, завдяки повному обліку споживання енергії держава матиме об'єктивну інформацію, що підвищить прозорість енергетичного ринку.

Як відомо, у 2016 році наслідки підвищення тарифів на центральне опалення для людей в різних містах будуть різними. Там, де будинкові лічильники переважно встановлені — у Києві, деяких обласних центрах, містах-членах Угоди мерів, суми в платіжках зростуть, але вартість послуги буде обліковуватися більш прозоро.

Нагадаємо, раніше "ЕП" писала про "Опалення по-чесному. Чи запрацює в Україні комерційний облік тепла".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!