Банк Англії запустив в обіг першу пластикову банкноту

Вівторок, 13 вересня 2016, 11:51

Банкомати Великобританії з вівторка видають перші пластикові банкноти Банку Англії номіналом п'ять фунтів з оновленим дизайном, що містить зображення одного з найвідоміших прем'єр-міністрів країни - Вінстона Черчілля.

Про це йдеться в повідомленні британського ЦБ, передає "Інтерфакс-Україна".

В найбільші міста країни доставлені нові купюри на загальну суму 2 млрд фунтів стерлінгів. Всього ж було надруковано 440 млн таких банкнот.

У пластикових банкнот багато переваг, зокрема, вони не бояться вологи і менше зношуються. За оцінками Банку Англії, купюра з полімерних матеріалів служить в 2,5 раза довше, ніж паперова. Однак ЦБ вже попередив британців, що нові купюри можуть злипатися.

Фото: bankofengland.co.uk 


На банкноті також наведена цитата з промови В. Черчілля в Палаті громад британського парламенту 13 травня 1940 року: "Мені нічого запропонувати [британцям], крім крові, важкої праці, сліз і поту" (I have nothing to offer but blood, toil, and tears sweat).

Як жартують британські журналісти, новий банківський білет легко перенесе будь-який з цих впливів.

А за словами глави ЦБ Марка Карні, п'ятифунтова купюра залишиться неушкодженою і після "червоного вина, сигарного попелу, укусу бульдога і навіть прання в машині".

Старі п’ятифунтові банкноти залишаються в обігу на звичайних умовах до 5 травня 2017 року, після чого їх можна буде обміняти на нові в Банку Англії.

Благодійний аукціон, на який будуть виставлені нові купюри від самого початку серії, відбудеться 3 жовтня.

Влітку 2017 року британський ЦБ випустить пластикові 10-фунтові банкноти із зображенням письменниці Джейн Остен, а до 2020 року - 20-фунтові банківські білети з портретом живописця Вільяма Тернера.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!