В "Укртрансгазі" знайшли порушень більше, ніж на півмільярда гривень

Середа, 10 серпня 2016, 15:06

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності ПАТ "Укртрансгаз" та його філій працівники Держаудитслужби виявили фінансових порушень на суму 580,8 мільйона гривень, з них збитків – на 28,4 мільйона гривень.

Про це повідомляє прес-служба Держаудитслужби.

Як зазначається, ревізія охопила період діяльності товариства з 1 липня 2014 по 31 грудня 2015 року.

"Результати контрольного заходу засвідчили низку негативних тенденцій та недоліків під час використання фінансових і матеріальних ресурсів", - йдеться у повідомленні.

Попри значне збільшення тарифів на транспортування газу та послуги його зберігання, "Укртрансгаз" за результатами 2015 року отримало збиток на суму 4,7 млрд грн при запланованому показнику чистого прибутку розміром 5,7 млрд грн.

Головною причиною збитковості 2015 року є збільшення суми нарахованих товариством амортизаційних відрахувань на 13,2 млрд грн без внесення змін до фінансового плану, чим було порушено вимоги Господарського кодексу України.

"Численні судові процеси, що тривають роками через розбалансування природного газу в підземних сховищах ПАТ "Укртрансгаз" (негативний дисбаланс, ресурс газу невизначеного власника тощо), призводять до багатомільйонних втрат та дефіциту обігових коштів товариства", - зазначають у Держаудитслужбі.

Через невиконання рішення загальних зборів акціонерів ПАТ "Укртрансгаз" до держбюджету не переказано дивідендів за 2012 рік на суму 135,8 млн грн.

Також на складах товариства виявлено матеріально-технічні ресурси вартістю майже 130 млн грн, які придбані протягом 2000-2012 років, але дотепер не використовуються.

Окрім того, ПАТ "Укртрансгаз" провело 144 процедури закупівель із порушенням вимог законодавства, за результатами яких укладено договорів на загальну суму майже 622 млн грн.

Під час контрольного заходу щодо окремих процедур державних закупівель виявлено факти, які можуть свідчити про змову між учасниками торгів, про що поінформовано Антимонопольний комітет України.

Інформацію про порушення, які призвели до перекручення показників фінансової звітності ПАТ "Укртрансгаз" та свідчать про можливе заниження об’єкта та/або бази оподаткування, а також ухилення від сплати податків і зборів, передано до Державної фіскальної служби України.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів та наразі долучено до кримінального провадження.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!