ProZorro ввела функцію, яка унеможливить маніпуляції з платежами

П'ятниця, 15 липня 2016, 13:04

У системі електронних торгів ProZorro з'явилася функція перевірки платежів, яка унеможливить маніпуляції з платежами.

Про це заявив на прес-конференції заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, повідомляє Укрінформ.

"В Міністерстві економіки є проект ProZorro, який займається держзакупівлями, в Мінфіні є E-Data, що займається державними видатками і їх оплатою, також існує проект 007, який займається візуалізацією даних, їх демонстрацією", - сказав Нефьодов.

"Ми покриваємо якісь окремі частини процесу держвидатків, і зараз ми демонструємо перший приклад інтеграції, яка дозволяє будь-кому, як спостерігачу чи прямому учаснику закупівель, дивитись, як відбувається цей процес. Наразі ми інтегруємо ту частину, яка стосується перевірки платежів, і таким чином ви зможете побачити по кожній закупівлі, яка проводиться через держказначейство, чи була зроблена оплата на переможця, коли була зроблена і чи в повному обсязі", - сказав він. 

За словами Нефьодова, зараз у системі через відсутність цієї функції існують маніпуляції з платежами.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко 17 лютого підписав ухвалений Верховною Радою наприкінці 2015 року закон "Про публічні закупівлі", який поширює електронні закупівлі на всі бюджетні закупівлі.

Документ вводиться в дію з 1 квітня 2016 року для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня 2016 року - для всіх замовників.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!